Kas perka mišką geriausiomis kainomis?

perka miškąPrivatūs miško plotai kasmet brangsta, todėl žemės savininkai ryžtasi juos parduoti, internetinėje erdvėje ieškodami, kas perka mišką. Auganti pasiūla didina ir paklausą, todėl šiandien galime bendrauti ne tik su Lietuvos, bet ir užsienio pirkėjais. Pastarųjų skaičiaus augimas rodo didėjantį susidomėjimą Lietuvos žeme ir miškais. Tiesa, kol kas miškai perkami prisidengus lietuvių valdomų bendrovių vardu. Didėjantis pirkėjų ratas keičia ir miško valdos kainą – priklausomai nuo tam tikrų faktorių, kainos pasiūlymai gali stipriai varijuoti.

Nors privačių miškų pardavimas sparčiai populiarėja, vis dėlto miškų supirkimas nėra toks lengvas darbas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Bene daugiausiai sunkumų kyla dėl to, kad privatūs miškai dažniausiai priklauso keliems savininkams, o jų turimi valdos plotai yra sąlyginai maži. Susitarti su keliais šeimininkais visuomet yra sunkiau, be to, ne visi miško turėtojai pasiryžę parduoti jiems priklausančią valdą.

Įmonės, kurios perka mišką, visų pirma nurodo konkrečios valdos kainą. Čia vertinami du esminiai kriterijai: medyno vertė ir miško buvimo vieta. Vertinant medieną, atsižvelgiama į konkrečių medžių rūšį ir jų brandumą. Nepamirškite, kad mediena iš miško gali būti paimta, tik laikantis nustatytų reglamentų, pvz., atliekant pilną miško kirtimą, būtina laukti, kol medžiai pasieks numatytą brandos amžių, o atliekant ugdymo kirtimus, būtina laikytis miško tankumo apribojimų. Vertinant miško buvimo vietą, atsižvelgiama į privažiavimo kelius ir aplinką, pvz., šalia vandens telkinių esantis miškas vertinamas kur kas brangiau už valdą, esančią sunkiai pasiekiamoje teritorijoje. Be to, geros lokacijos miškai neretai siejami su kaimo turizmu.

Jei nusprendėte parduoti mišką, visų pirma susiraskite legaliai dirbančią ir sąžiningą bendrovę, siūlančią priimtiniausią kainą už jums priklausančią valdą. Praktika rodo, kad neretai žmonės, ypač vyresnio amžiaus, lieka apgauti, pvz., jiems pasiūloma kaina už medieną yra kur kas žemesnė, lyginant ją su realia miško verte. Beje, nepamirškite, kad įmonės, kurios perka mišką, paprastai teikia ir miško priežiūros paslaugas, t. y. siekiant ilgalaikės investicinės naudos, rekomenduojama iškirstą mišką atsodinti, sutvarkyti ir prižiūrėti. Ekspertai teigia, kad pardavus medieną ir dalį pinigų investavus į miško atsodinimą, galima kalbėti apie kur kas didesnę investicinę naudą, t. y. šiuo metu mediena kainuoja brangiau nei visas miškas, parduodamas su žeme. Žinoma, miško priežiūra reikalauja gana daug laiko, todėl neretai jis parduodamas tų žmonių, kurie gyvena toli nuo jiems priklausančios valdos.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *