Pigios kelionės patarimai Didžiojoje Britanijoje

Didžioji Britanija vilioja mūsų tautiečius ne tik  darbų pasiūlymais, tačiau ir atostogomis. Ši šalis yra viena iš turistų lankomiausių vietų pasaulyje, viliojanti įvairių pajamų keliautojus ir turistus, visais metų laikais.

londonas

Deja, tai nėra pats pigiausias pasirinkimas keliautojui, ieškančiam pigios keliones. Didžioji Britanija yra vienas iš brangiausių pasaulio miestų. Pragyvenimo kaina atrodo didelė netgi vietiniams gyventojams.

Tačiau nepasiduokite, ir nekeiskite planų, galvodami, kad galbūt geriau ir pigiau keliauti į Rytų šalis. Pigios kelionės Didžiojoje Britanijoje taip pat įmanomas dalykas. Tereikia būti sumaniems, daug sužinoti apie šalį, ir svarbiausia norėti taupyti.

Vieta

Žinoma, galite sutaupyti ir apsistojant Londone. Tačiau lengvesnis būdas taupyti yra pasirūpinti gyvenamąja vieta kituose miestuose. Pavyzdžiui tokiuose didžiuosiuose miestuose, kaip Newcastle, Glasgow, ir Liverpool kainos yra gerokai mažesnės. O jeigu vykstate dar toliau už šių miestų, kainos bus dar žemesnės.

Praleiskite šiek tiek laiko mažesniuose miestuose. Taip ne tik galėsite pasidžiaugti pigia kelione, bet turėsite galimybę pajusti britų akcento skirtumus, pamatyti nuostabią architektūrą, vaizdus, ir paragauti vietinio alaus.

Pasirinkite regioną, kuris Jums įdomiausias ir apsistokite jame savaitei ar ilgiau. Pažinkite miestą, arba pakeliaukite už jo ribų. Arba tiesiog ramiai keliaukite iš miesto į miestą.

Transportas

Jeigu planuojate važinėtis traukiniu, pasvarstykite apie šalies traukinių pasą. Padalinkite paso kainą iš tiek, kiek dienų jis galioja. Tuomet patikrinkite bilieto kainą į vieną pusę, kur planuojate keliauti, jeigu pirktumėte atskirus bilietus. Čia galioja tam tikra taisyklė: daugiau nei vienos valandos kelionė dažniausiai verta tiek pat, kiek ir vienos dienos kelionė, turint traukinių pasą.

Jeigu esate iki 26-erių metų amžiaus, o šalyje planuojate pabūti ilgiau, Jaunimo Geležinkelio linijų kortelė (angl. Young Railcard) būtų nebloga investicija. Už 20 svarų gausite metų vertės nuolaidas daugeliui bilietų.

Ilgesnėms distancijoms tarp miestų galite naudoti pigias oro linijas. Tik nepamirškite patikrinti ar kelionė į tolimesnius oro uostus nepridės brangių taksi išlaidų prie pigaus bilieto kainos.

Galbūt pigiausias keliavimo būdas – pigios autobusų kompanijos (Megabus, Easybus). Nuo vieno miesto iki kito galite nuvykti vos už kelis svarus. Tik bilietus reikėtų pirkti iš anksto internetu (galbūt dar net būnant Lietuvoje). Šalies pagrindinė autobusų kompanija National Express yra brangesnė, tačiau perkant iš anksto taip pat gali pasiūlyti gan pigių bilietų.

Kambarys ir maitinimas

Didžioji Britanija turi nepaprastą hostelių tinklą, įskaitant daugybę mažuose miesteliuose ir netgi kelis toliau nuo civilizacijos. Juos rasite įvairiose vietose visoje šalyje, kurias nėra sunku pasiekti traukiniais.

Nepriklausomi hosteliai yra pigesni, nei tie, kurie priklauso Jaunimo hostelių asociacijai, o taip pat dažnai ir draugiškesni bei jaukesni. Taip pat labiau tikėtina, kad juose rasite virtuvėlę, kurioje patys galėsite pasigaminti vakarienę.

Jeigu nebijote, galite paieškoti žmonių, pas kuriuos galėtumėte apsistoti. Šioje šalyje užsiregistravę daugiau nei 16 tūkstančių Koučsarferių (angl. Couchsurfers), kurie siūlo apsigyventi jų namuose. Taip galėsite pigiai arba nemokamai pagyventi bei iš arčiau pažinti vietinius bei jų kultūrą.

Pigiausios maisto parduotuvės yra Tesco, Asda, Iceland. Pastarojoje yra didžiulis pasirinkimas pagaminto šaldyto maisto vos už kelis svarus.

Pusryčiams ar pietums pamėginkite vietines kepyklėles. Čia galėsite įsigyti keksiukų, spurgų, ar tradicinio maisto, kaip pyragėlių su mėsa (angl. Sausage rolls), ar su sūrio įdaru (angl. Cheese pasty).

Žinomiausi tinklai yra Gregg‘s, Peter‘s Bakery, ar Baker‘s Oven. Be įvairių kepinių, jose galite rasti sumuštinių išsinešimui, kuriuos taip pat daro ir prekybos centrų tinklai. Toks britų maistas išsinešimui paprastai būna šviežias ir skanus.

Farmacijos tinklas Boots turi neblogą pasiūlymą išsinešimui: vos už 3 svarus galite nusipirkti sumuštinį, atsigerti ir užkandžių.

Jau įsikūrėte, pavalgėte – o kas dabar?

Dauguma muziejų ir galerijų yra nemokami, ypač Londone. Nedidelės bažnytėlės taip pat atviros visiems lankytojams. Netgi tokios žymios katedros, kaip Canterbury ar Westminster Abbey yra nemokamos pamaldų metu. Tačiau gerbkite susirinkusiuosius ir neklaidžiokite fotografuodami.

Jeigu domitės pilimis ir jų griuvėsiais, pasvarstykite, galbūt norėsite įsigyti anglų paveldo kortelę.  Su ja gausite nemokamą įėjimą į angliško paveldo nuosavybes, o taip pat puse kainos galėsite patekti į Velso ir Škotijos istorines vietas.

Didžiosios Britanijos paveldo vietas verta aplankyti net jei ir nenorite įsigyti šios kortelės.

Dauguma šalies mažesnių istorinių vietų yra nemokamos, ir dažniausiai yra įsikūrusios kaimo vietovėje, toliau nuo turizmo vietų. Kitais žodžiais tariant, tai yra geriausios vietos, jei norite įgyti kuo daugiau patirties pigios kelionės metu po Didžiąją Britaniją.

Atminkite, kad pigios kelionės nereiškia sutaupyti daug pinigų, jos yra tam, kad galėtume pamatyti daugiau, išleidžiant kuo mažiau. Susidarykite kelionės maršrutą, pasiieškokite nebrangių kambarių ir pasirinkite prieinamiausią transporto rūšį. O svarbiausiai bendraukite su vietiniais ir geriau pažinkite jų unikalią kultūrą bei požiūrį.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *