Beveik keturi euro mėnesiai Lietuvoje…

Euro ivedimasSkaičiuojame trečią mėnesį, kuomet Lietuvoje litą yra pakeitęs euras. Kuomet proceso laukėme, kuomet jis vyko – kilo labai daug diskusijų. Vieni laukė šios naujos valiutos svajodami, kaip dabar paprastai galės keliauti po visą Europą ir nebesikeisti pinigėlių vos tik pasiekus tam tikrą sieną. Kiti pyko, kad jų niekas neatsiklausė, kad piliečių nuomonė buvo visiškai nereikalinga, priimant tokį svarbų sprendimą Lietuvoje. Bet kuriuo atveju, ar džiaugėsi, ar pyko – euras čia po truputį skaičiuoja savo mėnesiukus mūsų šalyje. Vėlgi, skirtumas tarp žmonių labai didelis. Vieni teigia, kad pinigas labai šauniai laikosi rankoje, kiti pyksta, kad pinigėlis niekaip neužsibūna piniginėje. Rodos, viskas taip pigu, norisi pirkti, tačiau pinigų niekas nebeturi, nes kainos kyla, algos tokios pačios. Žodžiu, finansinės problemos visada labai opios. Mes paprasčiausiai norėtume išsiaiškinti, kaip pasikeitė Lietuvos situacija, įvedus eurą. O gal paprasčiausiai reikia klausti, ar tikrai kažkas pasiekėte, ar reikėjo tai daryti?

Žinoma, euro įvedimo viena iš pagrindinių priežasčių yra tai, kad suvienodinus valiutą būtų galima kur kas paprasčiau pasiekti patogios finansinės komunikacijos su kitomis Europos valstybėmis. Šiuo atveju taip, tie asmenys, kurie daug keliauja ir jei dažniausiai vyksta į šalis, kuriose jau yra euras – gali džiaugtis, kad sutaupys nemažai pinigėlių, kurie įprastai būtų išleidžiami keitimui. Kitas dalykas, verslininkai taip pat džiaugiasi, kad nuo šiol jie gali labai paprastai komunikuoti, pirkti ir parduoti su kitų valstybių verslininkais nesukant galvos susijusios su valiuta. Tačiau šiuo metu pakalbinus Lietuvos verslininkus, kurie ir anksčiau užsiminė tarptautine veikla paaiškėjo, jog skirtumo jie beveik nepajuto. Kuomet rinkoje sukasi milijoninės sumos, tie porą šimtų už keitimą niekada nesukedamo jokių rimtų problemų. Galiausiai, juk lieka paprastas žmogus, kurių yra daugiausia ir kurių niekas nesiklausė, ar jie nori naujos valiutos savo šalyje?

Pasikeitusi valiuta paskatino vis dažniau pradėti galvoti apie pinigus ir tiksliau įvertinti jų poreikį, o tuo pačiu ir galimybes, kurios egzistuoja. Šiuo atveju daugeliui euro įvedimas paskatino labiau pasidomėti ir pasistengti pakoreguoti savo šeimos biudžetą. Jei anksčiau nebuvo susimąstoma, kad pinigėlius reiktų taupyti, tai šiuo metu vis daugiau tautiečių suvokia, kad tokia nestabili ekonomika ir gyvenimo ritmas apskritai turėtų būti vedamas kartu ir nuolat sureguliuotų finansų. Daugiau naudingos informacijos, kurioje būtų detaliai paaiškinta, kaip reikia valdyti savo namų finansus galite rasti internetiniuose puslapiuose. Yra išleista nemažai tokio pobūdžio knygų, kurios jums suteiks reikalingą informaciją.

Tam tikra prasme euras priminė, kad ne viskas taip sistemingai vyksta. Jei vieną dieną atrodo, kad mūsų finansinė situacija visai gera, deja, kitą viskas gali labai kardinaliai pasikeisti. Būtent todėl nebūkime priklausomi nuo pinigų ir negalvokime apie tai, kad jie yra mums būtini, kad būtume laimingi. Juk svarbiausia, kad jie patenkintų visus mūsų fizinius poreikius, nes dvasiniams pinigėliai tikri nebūtini.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *