Pigūs skrydžiai: ar tai įmanoma?

Atsiradus pigioms oro linijoms, žmonės dažniau pradėjo keliauti ne tik žemės transportu, bet ir oru. Pigus skrydziai viena iš priežasčių didinančių keliaujančių žmonių dydį. Jau nebereikia turėti didelių santaupų, kad galėtum nuskristi paatostogauti į šiltuosius kraštus.

pigus-skrydziai

Pigūs skrydžiai padarė pasaulį mažesniu, suteikdami galimybę tolimas šalis pasiekti daugiau lengviau ir pigiau. Lėktuvų bilietų kainos yra mažesnės, tačiau pigios oro linijų bendrovės vis dar siekia daryti viską, kad gautų kiekvieną paskutinį centą iš Jūsų kišenės.

Taigi, kaip žaidžia oro linijų bendrovės? Skrydžio kaina iš pradžių gali atrodyti visai nedidelė, tačiau pigūs skrydžiai gali Jus stipriai apgauti ir pasikeisti su kiekvienu netinkamu kompiuterio pelės paspaudimu. Kaip atpažinti visas pigių skrydžių suktybes ir jų išvengti?

Mokėjimo kortelės mokestis

Kortelės mokestis paprastai būna apie 20 litų. Kad išvengtumėte  visų brangių pervedimo mokesčių, įsigykite išankstinio apmokėjimo kortelę. Šios kortelės veikia panašiai, kaip ir debetinės, tik jos nėra susietos su Jūsų banko sąskaita, vietoj to, Jums reikia ją papildyti kreditu, reikalingu apmokėti už pirkinį.

Patikrinkite kokią išankstinio apmokėjimo kortelės rūšį priima oro linijos, su kuriomis ketinate keliauti, kad nereikėtų mokėti papildomo mokesčio. Šios kortelės ieškokite internete.

Įsitikinkite, kad tinkamai pasirinkote kortelės rūšį, kadangi daugelis ima brangius pervedimo ir papildymo mokesčius. Tinkama kortelė reikš, kad sutaupysite reikšmingą sumą išvengdami oro linijų mokesčių.

Registracijos skrydžiui mokestis

Tai gali kainuoti apie 25 litus. O jeigu pamiršite patys atsispausdinti įlaipinimo kortelę, gali tekti sumokėti tiek ar net daugiau, kaip už kelionės bilietą – apie 160 litų.

Pirkite lėktuvų bilietus internetu, nes kai kurios oro linijos ima nedidelį mokestį už registraciją internetu, o kai kuriose tai galite atlikti nemokamai. Tik nepamirškite atsispausdinti įrodymo – įlaipinimo kortelės.

Lėktuvo sėdėjimo vietos rezervacijos mokestis

Tai gali kainuoti nuo 20 iki 30 litų. Tiek pat gali kainuoti ir pirmenybinis įlaipinimas į lėktuvą. Tačiau, norint sutaupyti pigių skrydžių išlaidas, atžymėkite šį pasirinkimą, juk reikės palaukti vos kelias minutes, o lėktuvas tikrai neišvyks be Jūsų.

Šie mokesčiai yra tik pinigų švaistymas. Daugelis pigių skrydžių bendrovių pripildo lėktuvą, kaip autobusai (kas pirmas ateis, tas gaus geriausią vietą), tad vietų rezervacija turi visiškai nedidelę reikšmę.

Vardo keitimas skrydžio biliete

Jeigu vardas lėktuvo biliete neatitinka to, kuris nurodytas Jūsų pase, pigūs skrydžiai gali tapti brangiais skrydžiai, o Jums tekti sumokėti nuo 120 iki 500 litų keitimo mokestį. Tad nepamirškite įrašyti tikrojo ir pilno savo vardo, koks yra nurodytas Jūsų dokumentuose.

Ir: tikrinkite, tikrinkite ir dar kartą tikrinkite. Nors Jus visi vadina Simu ar Simka, nereiškia, kad ir žmogus, prie registracijos, Jus taip pat norės vadinti.

Bagažo apribojimai ir mokesčiai

Pigūs skrydžiai paprastai riboja rankinio bagažo svorį iki 10 kg. Už papildomą bagažą gali tekti sumokėti nuo 50 iki 200 litų.

Trumpesnėms kelionėms rinkitės tik rankinį bagažą. Tačiau įsitikinkite, kad šis atitinka visus oro linijų ne tik svorio, bet ir išmatavimų apribojimus. Su rankiniu bagažu ne tik sutaupysite, bet ir patogiau keliausite.

Bilietų pirkimo telefonu priemoka

Kai kurios oro linijos gali pridėti apie 80 – 100 litų papildomą mokestį už pirkimą telefonu, kai kurios tai daro „nemokamai“, bet skambučio kaina gali būti žymiai didesnė, nei Jūsų ryšio operatoriaus.

Pirkite internetu. Netgi jei nėra tam tikro mokesčio perkant telefonu, tačiau galite gauti nemažą skambučio sąskaitą iš savo telefono ryšio operatoriaus.

Mokestis už viršytą bagažo limitą

Už vieną viršytą kilogramą gali tekti pakloti nuo 50 iki 100 litų sumelę. Tad atidžiai pasisverkite savo lagaminą prieš atvykstant į oro uostą. Dėkite kiek tik galite mažiau į savo rankinį bagažą, ir atminkite, kad didesni kiekiai skysčio (daugiau nei 50 – 100 ml, priklausomai nuo oro linijų) ir aštrūs daiktai (kaip žirklutės) turi būti registruojamame bagaže.

Sportinis inventorius

Už didesnį sportinį inventorių ar muzikinius instrumentus gali tekti sumokėti nuo 100 iki 160 litų. Jeigu Jums būtinai reikia gabentis šiuos instrumentus, iš anksto internetu nusipirkite papildomos vietos.

Paskutiniai naudingi patarimai

Perskaitykite kiekvieną sutarties ir sąlygų dalį, ir tris kartus patikrinkite visus dydžius, svorius, kiekius, ir detales prieš skaudžiant „sutinku“ mygtuką, patvirtinantį bilietų pirkimą.

Visada patikrinkite oro linijų internetinius tinklalapius. Tik čia rasite visą naujausią informaciją ir reikalavimus.

Atminkite, kad pigūs skrydžiai dažniausiai skrenda į tolimesnius oro uostus. Galbūt sutaupysite 100 litų perkant pigius bilietus, tačiau susižinokite, kiek Jums reikės mokėti, norint nuvykti nuo oro uosto iki miesto, ir atvirkščiai.

Šiais laikais yra daugybė būdų, kaip galite nebrangiai pakeliauti. Dėl didelės konkurencijos, transportavimo įmonės mažina savo kainas ir rengia įvairius pasiūlymus. Tačiau šios įmonės gauti pelną stengiasi kitais būdais. Pigūs skrydžiai gali nebūti tokie pigūs, kaip atrodo iš pradžių. Tad būkite budrūs ir visuomet žiūrėkite, kas Jums siūloma ir, kas įeina į pasiūlymo kainą.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *